Магістр медичної променевої фізики

Загальні відомості

Опис програми

З часу відкриття рентгенівських променів і радіоактивності в кінці 1800-х років іонізуюче випромінювання застосовувалося в медицині для діагностичних і лікувальних цілей. Сьогодні половина всіх онкологічних хворих у світі лікується променевою терапією, а методи діагностики, засновані як на іонізуючому, так і на неіонізуючому випромінюванні, є головним наріжним каменем сучасної медицини. Як медичний фізик, ви є медичним експертом як з фізичного, так і з біологічного аспектів випромінювання, і відповідаєте за безпечне та оптимізоване використання випромінювання.

Наша магістерська програма надає вам глибокі міждисциплінарні знання, необхідні для виконання цих обов'язків, а також навчає вас бути лідером у постійному розвитку клінічної практики. Це також готує вас до кар’єри в галузі, в Шведському управління радіаційної безпеки та в галузі досліджень. Набувши знання шведської мови та додавши короткий вступний курс до своєї навчальної програми, ви також отримаєте професійну ступінь медичного фізика.

Причини обрати Stockholm University

Навчайтеся на краю науки, в серці історії

У Стокгольмі проживає Радієхеммет, перша онкологічна клініка Швеції, створена в 1910 році. З 1938 року Радіумхмет є частиною університетської лікарні Каролінської в Солні, де також знаходиться відділення медичної радіаційної фізики. Тут було розроблено багато сучасних променевих методів, таких як брахітерапія, інтенсивна модульована променева терапія (IMRT) та стереотаксична променева терапія тіла (SBRT), які щорічно лікують та лікують тисячі пацієнтів у всьому світі. Тут також проводяться магістерські програми з фізики медичної радіації, активні науковці в тісній співпраці з клінічними експертами лікарні.

Першокласна, поступальна освіта з багатьма можливостями

Медична радіаційна фізика - це міждисциплінарна наука, що охоплює багато галузей, включаючи фізику, математику, хімію, біологію та медицину. Це означає особливі труднощі при вивченні фізики медичного випромінювання та ставить високі вимоги до якості освіти. Він також підкреслює важливість співпраці з експертами з інших сфер. Оскільки магістерською програмою керує науково-дослідний відділ з фізики медичної радіації, всі викладачі вкладаються в освіту і віддаються їй. Усі викладачі також є активними дослідниками в цій галузі, які працюють з національними, а також міжнародними співробітниками з декількох галузей.

Отже, будучи студентом магістерської програми, ви отримаєте освіту найвищої якості та будете тісно контактувати з останніми дослідженнями. Крім того, ви також отримаєте глибоке розуміння клінічної реальності від багатьох викладачів з лікарні, де ви також будете робити свою клінічну практику, включену в програму. Залежно від ваших інтересів і тієї кар’єри, яку ви хотіли би продовжити після закінчення навчання (наприклад, клінічної, академічної тощо), ступінчастий проект на 30 кредитів можна зробити в лікарні, з одним із дослідників відділення або в співпраця з галуззю.

126159_photo-1562415072-ee88155b809a.jpgВалентин Митчик / Unsplash

Структура програми

Оскільки магістерська програма з фізики медичного випромінювання рівнозначна останнім двом рокам професійної освіти, щоб стати медичним фізиком, всі курси є обов'язковими. На першому курсі ви будете вивчати радіобіологію та радіаційний захист, а також висвітлювати діагностичні спеціальності медичної фізики, включаючи клінічну практику у всіх діагностичних відділеннях лікарні.

Другий рік присвячений променевій терапії (включаючи п’ять тижнів клінічної практики) та дипломному проекту, який визначено до 30 кредитів. Тема проекту не повинна мати клінічного зв’язку, і багато хто з наших випускників продовжує працювати в галузі, в Шведському управлінні радіаційної безпеки та / або продовжує кар'єру в галузі досліджень.

Шведська кредитна система сумісна з європейським стандартом ECTS. 30 ECTS еквівалентно одному семестру денної форми навчання.

Перший рік

 • Образ та системний аналіз FK7064 9 кредитів
 • Основна радіобіологія FK7065 9 балів
 • Радіаційний захист та радіологія довкілля FK8030 7,5 балів
 • Фізика діагностичної радіології FK8031 10,5 балів (старт)
 • Фізика діагностичної радіології FK8031 10,5 балів (продовження)
 • Магнітно-резонансна томографія FK8032 10 кредитів
 • Фізика ядерної медицини FK8037 11 балів
 • Професійна роль медичного фізика FK8038 3 кредити

Другий рік

 • Променева терапія, фізика та біологія FK8035 22,5 балів
 • Клінічна променева фізика та біологія FK8036 7,5 балів
 • Ступінь проекту FK9006 30 кредитів

Приклади останніх дипломних проектів

 1. Клінічна оптимізація регульованого алгоритму реконструкції в ПЕТ. (2018)
 2. Ризик другого раку від протонної терапії раку молочної залози - вплив фізіологічних та радіобіологічних невизначеностей. (2018)
 3. Алгоритм суперпозиції Рей-лиття / доза для терапії протонною сіткою. (2017)

Кар'єрні перспективи

Отримавши ступінь магістра фізики медичної радіаційної фізики Stockholm University , ви зможете знайти роботу в декількох областях, включаючи захист від радіації та галузь, що займаються виробництвом обладнання та програмного забезпечення, необхідного для медичного застосування іонізуючого випромінювання. Ви також зможете продовжити кар'єру в галузі досліджень (як у Швеції, так і за кордоном).

Здобуття знання шведської мови та додавання нашого основного курсу «Вступ до анатомії, фізіології та онкології» до вашої навчальної програми дозволить вам також отримати професійну ступінь медичного фізика. Це дозволяє вам подати заяву на отримання довідки про роботу медичного фізика в клініці. Сертифікат видається Національною радою з питань охорони здоров’я та добробуту.

Чому Stockholm University

Навчання в Stockholm University відрізняється

Stockholm University - один із 100 Stockholm University з найвищим рейтингом у світі та найбільший вищий навчальний заклад Швеції з якісною освітою та видатними дослідженнями у широкому спектрі галузей.

Наш кампус розташований у королівському національному міському парку, за декілька хвилин ходьби від центру міста Стокгольм. Стокгольм нещодавно був оцінений як найбезпечніший капітал в Європі і славиться багатьма зеленими та чистими районами. Стокгольм веде в таких сферах, як соціальне забезпечення, рівність, ІТ, сталість та інновації. Відомий як відкрите суспільство, Швеція також займає друге місце в світі в соціальному прогресі.

Вимоги щодо відповідності

Ступінь бакалавра наук, що включає щонайменше 90 балів з фізики, а також знання, що відповідають:

 • Джерела випромінювання з медичним застосуванням, 7,5 к.с. (FK5028)
 • Взаємодія іонізуючого випромінювання з речовиною, 9 к.с. (FK5029)
 • Радіаційні детектори та методи вимірювання, 7,5 к.с. (FK4016)
 • Радіаційна дозиметрія, 7,5 к.с. (FK4014)
 • Основні знання з анатомії, фізіології та онкології

Знання еквівалентні курсу шведської середньої школи англійською мовою B / Englis.

Заявки та навчання потрібні, якщо ви не є громадянином ЄС / ЄЕЗ або не мають постійного / постійного місця проживання в Швеції (або тимчасове проживання через інші причини, ніж навчання).

Останнє оновлення Листопад 2019

Про навчальний заклад

The Faculty of Science at Stockholm University is the largest science faculty in Sweden and is among the top hundred science faculties in the world on the Shanghai ranking. The Faculty offers top-clas ... Детальніше

The Faculty of Science at Stockholm University is the largest science faculty in Sweden and is among the top hundred science faculties in the world on the Shanghai ranking. The Faculty offers top-class education in a number of programs and courses, at the Master's level more than 30 study programs are given in English. Згорнути