Популяризація здорового старіння, інновації для деменції, оцінка старіння та втручання

Загальні відомості

Опис програми

 • Навчальний період: 6 - 17 липня 2020 року
 • Навчальні години: 45
 • Академічний координатор: Франсіско А. Нієто Ескамес / Ма Долорес Рольдан Тапіа
 • Область знань: ПсихобіологіяMental Health Наташа Спенсер / Unsplash

Вступ

Демографічні зміни, передбачені на найближчі роки, призводять нас до помітно постареного суспільства в коротко / середньостроковій перспективі, особливо в найбільш розвинених країнах. Прямим наслідком старіння населення є зниження якості життя та стану здоров'я населення, що підкреслює зростання захворюваності на випадки деменції, такі як хвороба Альцгеймера. За відсутності остаточних фармакологічних рішень для лікування когнітивного погіршення та деменції на даний момент пропонується мультидисциплінарний підхід як профілактичний захід, спрямований на сприяння активному та здоровому старінню. Аналогічно, оцінка, моніторинг та лікування проблем когнітивної, емоційної чи соціальної взаємодії при неврологічних патологіях, пов'язаних зі старінням, вимагають залучення різних дисциплін, від нейропсихології до робототехніки, через харчування, музику, фізіотерапію чи інформаційні технології, серед інших.

Дослідники та експерти з нейропсихологічної оцінки та реабілітації, фізіотерапії, інформаційно-комунікаційних технологій, робототехніки, харчування, музикотерапії, сексології представляють у цьому курсі новітні тенденції втручання в зміни, пов'язані з розвитком деменції у старінні та її профілактикою через фактори які сприяють здоровому старінню.

Курс триває 2 тижні (45 годин) і складається з теоретико-практичних занять, де фахівці нададуть студентам свої знання, а також дослідницький та професійний досвід. Поряд із заняттями та практикумами ми запрограмували два відвідування закладів Альмерійського університету та спеціалізованих центрів для людей похилого віку з когнітивними порушеннями.

Цілі

 1. Знати відповідні інструменти для нейропсихологічної оцінки та втручання у старіння.
 2. Знати, як нові технології (робототехніка, віртуальна реальність, носіння) сприяють здоровому старінню та допомагають втручатися у людей з когнітивними порушеннями та деменцією на різних рівнях.
 3. Знати, які фактори сприяють здоровому старінню як стратегії підвищення якості життя людей похилого віку та запобігання когнітивному спаду та деменції.

Вміст

Модуль 1: Старіння та когнітивний спад

Ознайомлення з біологічними та способами життя, пов'язаними з розвитком здорового та патологічного старіння.

 • Нейробіологія здорового та патологічного старіння
 • Психологічні зміни, пов'язані зі старінням та неврологічною патологією
 • Як наш спосіб життя впливає на старіння
 • Когнітивний резерв та старіння

Модуль 2: Нейропсихологія, застосована до старіння

Інструменти нейропсихологічної оцінки та діагностики когнітивного зниження та стратегії втручання.

 • Нормальне старіння проти когнітивних порушень: як його виявити
 • Діагностика та лікування неврологічної патології, пов'язаної зі старінням (деменція)
 • Щоденна робота з хворими на Альцгеймера

Модуль 3: Нові технології та старіння

Вступ до нових технологій як основного інструменту сприяння активному старінню.

 • APP для сприяння активному старінню
 • Роботика в лікуванні деменції і як допоміжний засіб для старіння
 • Віртуальна реальність для сенсорного та когнітивного стимулювання
 • Носити для моніторингу та оцінки фізичної активності та фізіологічної реакції у дорослих дорослих

Модуль 4: Новий спосіб життя для здорового старіння

Нові стратегії пропаганди здорового способу життя у старінні

 • Харчування та старіння
 • Сприяння фізичним навантаженням у літніх людей
 • Заохочення пізнавальної діяльності як здорового способу життя при старінні
 • Сексологія старіння
 • Здорові психологічні стилі в старінні
 • Волонтерство та соціальна відданість з дорослими дорослими
 • Тварини як терапія та підтримка старіння

Методологія

Різні модулі будуть розділені на теоретико-практичні заняття, де експерт презентує сучасний стан у кожній із тем, розглянутих у курсі. Буде запропонований комплекс практичних занять для студентів, або в групах, або в індивідуальному порядку, тому студенти на практиці отримають ці знання. Викладачі дадуть ознайомлення з темою сесії чи практикуму та пройдуть учнів через практичну демонстрацію концепцій та методологій, над якими працювали.

Для реалізації курсу, крім академічного та професійного досвіду викладачів, студенти матимуть доступ до засобів та технологічного обладнання університету Альмерії, які використовуються для оцінювання та втручання у здорове та патологічне старіння з нейропсихологічної точки зору.

Курс викладатиметься іспанською та англійською мовами. У всіх модулях буде інформація на обох мовах, коли сесія буде викладена іспанською мовою, навчальний матеріал буде доступний англійською та навпаки.
Наприкінці кожної сесії студентам залишається кілька хвилин, щоб заповнити анкету самооцінки, яка буде переглядати зміст та компетентності, над якими працювали. Аналогічно в кінці кожного модуля буде проведено коротке опитування задоволеності.

Професійні візити та додаткові академічні заходи

 1. Відвідайте заклади та лабораторії Альмерійського університету, де студентам буде показано, як отримати доступ до бібліографічних ресурсів, запропонувати протоколи досліджень та протоколів втручання в нейропсихології та здоров’ї, а також застосування ІКТ-рішень для сприяння здоровому та незалежному життю, а також оцінка, профілактика та лікування неврологічних погіршень. Буде організовано сеанс допоміжної терапії з тваринами (собаками).
 2. Відвідайте Classijazz Almeria, де пройдуть різні музично-терапевтичні семінари, а також заходи, пов'язані з танцем і рухом як терапія і пропаганда активного і здорового старіння.

Оцінка

Відвідування та участь у сесіях курсу. Заповнення анкети самооцінки.

Останнє оновлення Бер 2020

Стипендія Keystone

Ознайомтеся з можливостями, які може дати наша стипендія

Про навчальний заклад

The University of Almería, Spain, organizes summer courses each July since 2013. They are designed by the most prestigious experts of the leading-edge fields of our University and are taught by Doctor ... Детальніше

The University of Almería, Spain, organizes summer courses each July since 2013. They are designed by the most prestigious experts of the leading-edge fields of our University and are taught by Doctors and Full Professors of proven expertise and experience in their respective areas of knowledge. All courses have an eminently practical focus and include visits to industries and companies of the field. Згорнути