Keystone logo
Чеська Республіка

Дослідження Охорона здоров'я в Чеська Республіка 2024

Змінити валюту

Основні місячні витрати на проживання

 • Оренда в спільній квартирі

  405
 • Частка комунальних послуг

  94
 • Підписка на Інтернет

  22
 • Місцевий транспорт

  21

Зразок вартості способу життя

 • Комбінований фаст -фуд

  7
 • Квиток в кіно

  8
 • Пінта місцевого пива

  2

Вимоги щодо візи

 1. Короткострокова віза - для перебування до 90 днів
 2. Довгострокова віза - для перебування понад 90 днів.
 3. Дозвіл на довготермінове проживання з метою навчання - для студентів, які прибувають на термін більше одного року.

Який тип візи вам потрібен?

Назва візи

Студентська віза

Ціна та валюта

CZK 2500

Поточний візовий збір за студентську візу до Чеської Республіки становить 2500 чеських крон (близько 98 євро). Плата може бути змінена.

Хто може подати заяву на візу?

Студентам з країн ЄС/ЄЕЗ та Швейцарії не потрібна віза для навчання в Чехії. Проте студенти з ЄС зобов’язані з’явитися після прибуття, якщо запланований термін перебування в Чеській Республіці перевищує 30 днів. У цій ситуації протягом 30 днів після в’їзду в Чеську Республіку ви повинні заявити про свою присутність в Департаменті іноземної поліції.

Студенти з країн за межами ЄС повинні подавати документи на студентську візу.

Де можна подати заявку?

Посольство/консульство Чеської Республіки

Ви подаєте заяву на отримання студентської візи в посольстві/консульстві Чеської Республіки у вашій країні проживання.

Веб-сайт:https://www.mzv.cz/jnp/en/diplomatic_missions/czech_missions_abroad/index.html

Як оформити заявку?

Спочатку вам потрібно буде прийняти до навчального закладу в Чехії. Школа/програма має бути акредитована Міністерством освіти, молоді та спорту Чеської Республіки. Якщо він не акредитований, то вам доведеться подати заявку на отримання візи для інших цілей.

Першу візу необхідно подати (і отримати) до прибуття до Чехії – без неї в’їзд до Чехії заборонено

Для отримання студентської візи або дозволу на проживання в основному потрібні такі документи:

 • заява
 • лист про прийняття на навчання
 • дійсний паспорт і фотографії на паспорт
 • підтвердження фінансових ресурсів для перебування (наприклад, у формі виписки з банківського рахунку або підтвердження бенефіціара гранту)
 • підтвердження гарантованого проживання
 • діюча міжнародна медична страховка
 • виписка з реєстру судимостей

Усі документи (крім проїзного документа та виписки з банківського рахунку) мають бути на чеській мові. Переклади на чеську мову мають бути офіційно завірені.

Під час подання заявки може бути проведена співбесіда із заявником. Письмовий протокол співбесіди може бути частиною заяви. Протокол буде складений чеською мовою і підписаний заявником та співробітником консульства, який буде проводити співбесіду. Якщо ви не розумієте чеської, ви можете взяти з собою перекладача для перекладу письмового запису.

Коли слід подавати заявку?

Вся процедура отримання візи з метою навчання може тривати до 60-90 днів, тому рекомендується подавати документи на візу заздалегідь.

Довгострокова віза діє до 6 місяців. Можна зробити розширення. Дозвіл на довгострокове проживання з метою навчання дійсний протягом одного року.

Час обробки

90 Days

Можливості роботи

Немає обмежень щодо працевлаштування студентів з країн ЄС або ЄЕЗ. Дозвіл на роботу не потрібен, і ці працівники мають такий самий правовий статус, як і громадяни Чеської Республіки.

Студенти з-за меж ЄС/ЄЕЗ зобов'язані отримати дозвіл на працевлаштування. Однак є деякі винятки:

 • їм не потрібен дозвіл на працевлаштування, якщо вони здійснюють діяльність на території Чеської Республіки в рамках стажування за обміном для студентів та молодих випускників вищих навчальних закладів
 • їм не потрібен дозвіл на працевлаштування, якщо вони є студентами до 26 років і не працюють більше 7 календарних днів поспіль або загалом 30 днів протягом календарного року
 • їм не потрібен дозвіл на працевлаштування, якщо вони здобули середню або вищу професійну освіту або вищу професійну освіту в консерваторії відповідно до чеського Закону про освіту.

В інших випадках потрібно подати заяву на отримання дозволу на працевлаштування. Його можна подати особисто або іншою особою на підставі письмової довіреності до будь-якої місцевої регіональної служби державної служби зайнятості. За виданий дозвіл стягується адміністративний збір у розмірі 500 крон.

Години на тиждень

0

Для чого потрібна така віза?

Вашу заявку на візу може бути відхилено, якщо ви не зможете надати підтвердження наявності необхідних коштів або надасте неправильні або неповні документи.