© Prague Film School / Ali Shreim
Charles University Third Faculty of Medicine

Charles University Third Faculty of Medicine

Charles University Third Faculty of Medicine

Введення

Кампус охорони здоров’я Виногради розпочав свій розвиток на початку 20 століття, на той час на периферії міста. У 1902 році імператор Франц Йосиф I відкрив лікарню Виногради як первинну лікарню для громадян Краловських Виноградів та Жижківського районів. У 1925 році поблизу відкрився Державний інститут охорони здоров'я. Обидва заклади незабаром почали відігравати ключову роль у розвитку охорони здоров’я у Празі, Чехії та Чехословаччині. До поділу медичного факультету в 1953 р. Обидві установи служили для підготовки студентів -медиків на основі систематичної діяльності їх заслуженого персоналу.

З лікарні Виногради працювали професор офтальмології Йозеф Янко, відкривач офтальмологічного токсоплазмозу (М. Янкумі); Професор кафедри хірургії легенів та черевної порожнини Еміріх Полак; засновник чеської пластичної хірургії професор Франтішек Буріан. Після Другої світової війни: засновник чехословацької діабетології проф. Іржі Сіллаба, відомий кардіолог проф. Вратіслав Йонаш, засновник чеської дитячої гематології д -р Іржі Янеле, проф. Неврології Й. Шебек, професор судової медицини Е. Кноблох або завідувач Психіатричного інституту док. В. Петра.

З працівників Державного інституту охорони здоров’я, а саме: проф. Івана Гонля, який заснував перший терапевтичний інститут Пастера на території нашої держави. Співробітники цього Інституту брали участь у численних всесвітніх програмах Всесвітньої організації охорони здоров’я після Другої світової війни, серед інших у глобальній ліквідації віспи (проф. Карел Рашка). Виходячи з такої багатої традиції, було можливо заснувати новий медичний факультет у кампусі охорони здоров’я Виногради.

Наш факультет посилається на традицію медичного навчання в Карловому університеті, оскільки він сформував одну з чотирьох основних дисциплін після свого заснування в 1348 році. З 1882/83 навчального року Медичний факультет, як і решта університету, був поділений на дві частини - німецьку та чеську. 17 листопада 1939 року разом із усіма іншими чеськими школами чеська частина університету була закрита. Цей тимчасовий зупинок чеської освіти тривав до 1945 року. Потім разом із цілим німецьким університетом німецький медичний факультет був скасований. Його майно було передано чеському медичному факультету. У 1953 р. Міністерство вищої освіти поділило медичний факультет у Празі на три окремі факультети: факультет загальної медицини (включаючи стоматологічний), факультет педіатрії та гігієнічний факультет. Останній був перетворений на нинішній 3 -й медичний факультет у 1990 р. Той факт, що у 1953 р. Був створений новий незалежний гігієнічний факультет, приніс деякі фундаментальні зміни: цей факультет зберіг основну медичну орієнтацію, хоча спеціалізувався в галузі гігієни та профілактика. З одного боку, ця спеціалізація дозволила розвинути всі галузі гігієни в нашій повоєнній медицині, але, з іншого, водночас обмежила та обмежила сферу реалізації студентів у клінічній практиці.

Медична інструкція в комуністичну епоху таврувалася досить формалістичним та кадровим підходом. З листопада 1989 року ми змогли здійснити всі суттєві зміни в організації факультету, необхідні для реалізації нової навчальної програми та реформ навчання. Назва факультету була змінена на 3 -й медичний факультет Карлового університету, що підкреслювало його основну загальну спрямованість. Доц. Професор Сіріл Хошль, доктор медичних наук, був першим деканом факультету, обраним на вільних виборах після революції 1989 року. Тоді разом із Науковою радою був створений Академічний Сенат, до складу якого входить багато видатних іноземних членів. Проводилися конкурси на всі керівні посади в окремих інститутах, клініках та на інші університетські посади. Навчальна програма була перебудована так, що план навчання відображає загальну орієнтацію факультету, інтегруючи розвинену область профілактичних предметів. Багато працівників з різних підрозділів Міністерства охорони здоров’я та Академії наук Чеської Республіки безпосередньо беруть участь у педагогічній, а також науково -дослідницькій діяльності факультету.

У вересні 1992 року був відкритий новий корпус факультету на вулиці Руській. Тут розміщується деканат, різні теоретичні відділи, департаменти гігієни та профілактичних питань, і, що не менш важливо, Центр наукової інформації, що був нещодавно створений у 1992 році. У травні 1991 року пані Маргарет М. Бертран, професор канадської мови з Канади мови, заснував приз найкращому студенту факультету, який щорічно вручатиметься під час церемонії вручення дипломів. Умови для навчання та наукової роботи покращилися з відкриттям у травні 2000 року новозбудованого шостого поверху головного факультету, де серед інших розмістився кафедра харчування та лабораторії хімії та молекулярної біології. Подальше поліпшення відбулося у травні 2006 р. Із відновленою частиною сестринського коледжу на Руській 91, де зараз базується кафедра медичної етики, сестринської справи та іноземних мов. Відвідування студентів за кордоном стають незмінною частиною навчання на факультеті. Участь у міжнародних науково -дослідних програмах та лекціях іноземних фахівців дає змогу факультету розкрити свої крила та заснувати нові взаємовигідні наукові стипендії. Це сприяє покращенню якості навчального матеріалу, вивченню нових методів, процедур та підходів, тим самим створюючи технічні умови, необхідні для досягнення вищого рівня освіти.

3 -й медичний факультет присудив свої викладацькі ступені багатьом видатним особистостям за останні три роки, серед найвидатніших були: проф. Зденєк Нойбауер з біології, доц. Іван М. Гавел зі штучного інтелекту та професор Любослав Старка з ендокринології. Водночас на дільницях факультету відбулося кілька десятків лекцій відомих зарубіжних фахівців. Згадаймо, принаймні, лауреата Нобелівської премії з нейрофізіології проф. Дж. Екклса, відомого спеціаліста з психіатрії професора П. Грофа та аналітика дасейнів проф. Кондрау. За пропозицією Вченої ради факультету, сер Карл Раймунд Поппер (1902–1996), гносеолог, прихильник відкритого суспільства, один з найбільших філософів ХХ століття, був удостоєний ступеня доктора почесної медицини 25 травня 1994 року. Третій медичний факультет став учасником нагородження почесним доктором одного з відкривачів ДНК, лауреата Нобелівської премії, професора Джеймса Вотсона. Так само, з нагоди 650 -річчя заснування Карлового університету, ми запропонували ще одному лауреату Нобелівської премії, всесвітньовідомому нейрофізіологу, професору Хакслі з Великобританії, також присудити почесну докторську ступінь у 1998 році.

MUDr. П. Чех з нашого факультету ініціював розміщення почесних дощок пам’яті лауреатів Нобелівської премії з медицини пана та пані Корі в їхніх будинках на вулицях Салмовській та Петрській у Празі в рамках проекту Прага - Європейське місто культури 2000 року. співпраця між окремими факультетами університету, зокрема медичними факультетами, зростає. Університет підтримує здорову конкуренцію у спортивній діяльності серед факультетів, а студенти також беруть участь у різних громадських та культурних заходах не тільки в цій країні, а й за кордоном. Факультет видає журнал VITA NOSTRA, що відображає академічне життя громади та представляє різні сторони факультету у двох функціонально різних питаннях: VITA NOSTRA REVUE, щоквартальній збірнику статей, коментарів та роздумів та інформаційному бюлетені VITA NOSTRA SERVIS що виходить щотижня. У 1991/92 навчальному році факультет прийняв іноземних студентів загальної медицини з акцентом на профілактику. Мова навчання - англійська. Права та обов’язки іноземних студентів визначені договорами, підписаними між студентом та деканом факультету.

Нові вимоги сучасної медицини до лікарів відображені в новій навчальній програмі медицини, яку факультет впроваджує з 1996/97 навчального року.

В основу навчання 3. LF входять факультетська лікарня Краловські Віногради, психіатричний центр Прага, лікарня На Буловце, лікарня Томаєра, Інститут догляду за матір'ю та дитиною, госпіталь На Гомольце, Центральний військовий госпіталь та Національний інститут громадського здоров'я. У викладанні також беруть участь видатні фахівці Чеської академії наук та Інституту клінічної та експериментальної медицини.

Розташування

  • Prague

    Third Faculty of Medicine Charles University in Prague Ruská 87, 100 00 Prague 10 Czech Republic, , Prague

Запитання