University of Rijeka Faculty of Medicine

University of Rijeka Faculty of Medicine

University of Rijeka Faculty of Medicine

Введення

Медичний факультет Рієцького університету був заснований в 1955 році і за останні шість десятиліть перетворився на одну з найвизначніших освітніх та наукових установ, визнану в Хорватії та за кордоном.

Наш факультет був створений видатними людьми, які випередили свій час. Ініціатором створення став Андрія Штампар. Він об’єднав колишніх викладачів та студентів із Загреба, Відня, Пешти та Праги, що принесло в наш регіон світло різноманітності, толерантності та вільної думки. Факультет розташований в одній з найстаріших частин Рієки, у вражаючому палаці братів Бранчетт, що датується початком ХХ століття. Проект молодого архітектора з Рієки, який переміг у конкурсі, називався Aria e luce. Сьогодні ця будівля, оточена привабливим парком, є одним з найкрасивіших факультетів Рієцького університету, і, звичайно, за його межами.

У поєднанні з нашими викладацькими базами та Університетом Рієки ми готуємо фахівців у галузі медицини та санітарної техніки. Ми тісно співпрацюємо з факультетом медичних досліджень та факультетом стоматології та спільно навчаємо майбутніх лікарів стоматологічної медицини та немедичних медичних працівників.

Ми є найстарішою та найбільшою складовою університету Рієки.

Найбільшою цінністю факультету є наші студенти, викладачі та випускники.

Студенти медичного факультету в Рієці ведуть активне соціальне життя, вони організовують численні студентські заходи (Humanijada, Bal medicinara, Kapi života ...) і не відстають у науковій та професійній роботі, що видно з організації численних міжнародних наукових та професійні конференції. Студентська спілка, FOSS, CroMSIC, EMSA надають той особливий, вкрай необхідний подих студентського життя, який є майже таким же цінним, як і освітня частина, яку забезпечують наші викладачі.

Нарешті, наші викладачі ... Бути частиною факультету, яка є настільки великою, щоб бути значною, і разом з тим досить малою, щоб залишатися незалежною - ось перевага навчання та роботи на нашому факультеті. Наші вчителі впізнають своїх учнів у коридорах, на вулиці та в місті, що дає відчуття прямого, особистого та індивідуалізованого підходу до учнів. Ми також пишаємось нашими випускниками! Колишні студенти нашого факультету є постачальниками медичних послуг у клінічному лікарняному центрі Рієки, більшості південно-західної Хорватії, а також за її межами. Багато з них є визнаними експертами за кордоном, які працюють у престижних лікарнях та дослідницьких центрах по всій Європі та США. Ми раді, що досі контактуємо з ними через Асоціацію випускників факультету.

Я запрошую вас на наш факультет, щоб вивчити, попрацювати та побалуватись «Більше ідей - більше ідей»!

Дін

Доцент Горан Хаузер, доктор медичних наук, доктор філософії

Місія

Медичний факультет Рієцького університету - це державна навчальна та наукова установа, місією якої є навчання студентів медицини, стоматології та санітарної техніки з метою набуття знань та навичок, необхідних для профілактики захворювань, підтримки та поліпшення здоров'я, а також охорони здоров'я та реабілітації пацієнтів. Навчальний процес тісно пов’язаний з науковими дослідженнями у науковій галузі біомедицини та охорони здоров’я, а також у міждисциплінарних наукових сферах, результати та висновки яких обов’язково інтегруються у навчальний процес з метою цілісного та стійкого розвитку суспільства ми живемо в.

Бачення

Баченням медичного факультету є постійний розвиток, який має можливість розмістити себе в місцевому та міжнародному оточенні як чітко впізнаваний та конкурентоспроможний вищий навчальний заклад, тісно пов’язаний та адаптований до запитів місцевих жителів та інших країн. громада. Концепцією стратегічного розвитку є підготовка персоналу, який буде визнаний за набуті знання та вміння, що базуються головним чином на результатах навчання, з постійним покращенням якості у всіх робочих сферах. У цьому контексті факультет ще більше зв’яжеться з провідними місцевими та міжнародними установами у галузі охорони здоров’я, вищої освіти та науки, щоб забезпечити своїм студентам, викладачам та іншим працівникам умови для ще кращого професійного процвітання , що сприятиме подальшому розвитку факультету, університету та суспільства, в якому ми живемо. У галузі науково-дослідної роботи ми розглядаємо факультет як науковий центр для біомедичних та міждисциплінарних досліджень відповідно до європейської концепції „ розумні спеціалізації », що все більше орієнтуються на прикладну та прикладну науку, особливо у галузі досліджень перекладу в медицині, а також на вихідну точку для впровадження сучасних наукових знахідок у щоденну медичну практику.

Коротка історія медичного факультету Рієцького університету

Медичний факультет Рієцького університету був відкритий в 1955 році. Однак традиція інноваційної, високоякісної медичної практики регіону Рієка набагато давніша і заснована на внеску Джованні Баттісти Камб'єрі (1754-1838), який був зайнятий «хвороба Щерлієво»; Саверіо Граціано (1702-1780), автор наукової роботи з терапії на основі ртуті; Антоніо Феліче Джачіч (1813-1898), автор підручника військово-морської медицини; Георг Катті (1849-1923), винахідник спеціальних риноларингологічних кліщів; Антоніо Гроссіч (1849-1926), який запровадив новий спосіб дезінфекції операційного поля йодною настоянкою; Ліонелло Леназ (1872-1939), теоретик неврології та гематології; Віктор Фіндерле (1902-1964), винахідник вакуум-екстрактора; Вальтер Рукавіна (1896-1972), світовий експерт з бруцельозу, а також багатьох інших лікарів і загальної високої санітарної свідомості.

17 вересня 1954 р. Рієкський національний комітет та Рада з питань охорони здоров'я та соціальної політики надіслали Раді медичного факультету Загреба звіт про засідання, у якому взяли участь декан Загребського медичного факультету проф. Д-р Андрія Штампар та президент Рієцької національної ради Едо Джардас із помічниками та заступниками служби охорони здоров’я. З цього приводу було прийнято пропозицію Загребського медичного факультету створити філію в Рієці та названо комісію, відповідальну за реалізацію цієї ініціативи. Підготовка була проведена в кінці 1954 - на початку 1955 рр. Будинки Фонду братів Бранкетти були визначені для доклінічних інститутів та адміністрації; мали побудувати один поверх та зал на 100 студентів, а клінічні лекції - у існуючих будівлях лікарні. Керівники госпітальних відділень мали регулярно викладати та здобувати наукові ступені (хабілітувати), а викладачів із Загреба та інших югославських університетів запрошували викладати неклінічні предмети. На засіданні парламенту від 12 липня 1955 року було прийнято акт про заснування медичного факультету в Рієці, що належить Загребському університету. Початок було покладено на навчальний 1955/56 рік. На засіданні Загребського медичного факультету 13 липня 1955 р. Проф. Д-р Сільвіє Новак був обраний професором та виконуючим обов'язки декана новоствореного медичного факультету в Рієці.

Рієцька національна рада передала факультету будівлі Фонду братів Бранкетти на вулиці Ольги Бан, 20-22, 19 липня 1955 року, а також 14 мільйонів динарів. Факультет отримав ще 15 мільйонів динарів від виконавчого комітету Народного Республіка Хорватія. До середини серпня доктор Мато Гржета став першим секретарем факультету. Наприкінці жовтня рада Загребського медичного факультету обрала перших викладачів: С. Новака та З. Кучича (внутрішня медицина), Й. Комленовича (клінічна хірургія), А. Меданича (загальна хірургія), Д. Перовича (гінекологія ), Z. Sušić (нейропсихіатрія), F. Jelašić (неврологія), T. Dujmušić та J. Bakotić (отоларингологія), A. Filipović (офтальмологія), B. Cvitanović (гігієна та соціальна медицина). На початку листопада 1955 р. Було обстежено будівлю Фонду Бранчетти та розподілено кімнати. Виконуючий обов'язки декана проф. Д-р Сільвіє Новак провів вступну лекцію "Значення внутрішньої медицини сьогодні" в Ратуші на 21 листопада 1955 р. Для шести студентів п’ятого курсу та дванадцяти випускників для багатьох викладачів та видатних людей із Рієки та Загреба. Це був офіційний початок першого навчального року на найстарішому факультеті Рієки. 23 квітня 1957 р. Рада університету Загреба надіслала Парламентській раді республіки пропозицію медичного факультету Рієки стати незалежним та дозволити зарахування 80 студентів на перший термін, який повинен розпочатися восени. Заняття для четвертого, п'ятого та шостого курсів мали продовжуватися, тоді як другий та третій курси будуть організовуватися поступово. 20 червня 1957 р. Виконавча рада республіки проголосила незалежність Рієцького медичного факультету та затвердила квоту на прийом 100 студентів. Саме так медичний факультет у Рієці став першим факультетом у Хорватії, заснованим за межами Загреба.

Розташування

Розташування
  • Braće Branchetta 20, 51000 Rijeka, Primorje-Gorski Kotar County, Croatia, 51000, Rijeka

Запитання